Слушай онлайн
Amon Amarth пуснаха официален видеоклип към „Eight Legs Of Thunder“, песен от предстоящия им студиен албум „The Allfather Awakens“.
Видеото е режисирано от Дариуш Шерманович и съчетава атмосферата на модерен уестърн със скандинавската митология. В центъра на историята е препратката към Слейпнир, осемкракия кон на Один, а към нея са добавени екшън, типично уестърн напрежение и доза черен хумор.
„Заедно с групата искахме отново да излезем от традиционната рамка на метъл видеоклиповете. Съчетахме суровата, прашна атмосфера на модерен уестърн с епичната и мрачна митология около осемкракия кон на Один“, разказва режисьорът. По думите му целта е била да направят не просто музикален клип, а кратко кинематографично преживяване.
Албумът „The Allfather Awakens“ ще излезе на 2 октомври и съдържа десет композиции, а Один отново е основен източник на вдъхновение за текстовете и визуалната страна на проекта.
„The Allfather Awakens“ обаче не е замислен като концептуален албум. Песните разказват отделни истории, вдъхновени от скандинавската митология и исторически събития, с теми за конфликтите, саможертвата и битките в името на по-висша цел.
Китаристът Олави Миконен разказва, че този път музикантите са работили върху песните една по една. Всяка композиция е била напълно завършвана, от барабаните и китарите до вокалите, преди групата да премине към следващата.
„The Allfather Awakens“ съдържание:
1. Gjallarhorn
2. Eight Legs Of Thunder
3. Kvasir’s Blood
4. We Rule The Waves
5. Upphaf
6. Die With A War Cry
7. Raven God
8. The Allfather Awakes
9. Oden’s Hunt
10. Ascending Like An Eagle