Слушай онлайн
Днес по Z-Rock прозвуча първият сингъл на новата българска банда Van Cock. Както подобава, дебютът се случи в шоуто на „кръстника” Краси Москов – Hijack Show.
Първият концерт на групата е в петък (27 май). Ето и подробности:
„Скъпи приятели, на 27 май е дебютът на чисто новата българска банда VAN COCK и техния първи сингъл в живота!
Години наред, симпатягите се подвизаваха из българската ъндърграунд сцена в различни музикални формати и така установиха острия недостиг на качествен рокенрол по нашите ширини. Готови да поправят тази несправедливост, те се връщат към естетиката на сърф, гараж и рокабили звука от 60-те години и добавят щипка съвремие в него.
На 27 май в B-Side на club *MIXTAPE 5* ще сърфираме с тях по сребърните вълни на калифорнийския звук и макар да няма море и пясък, ще се чувстваме с една идея по-близо до плажа. В бандата ще открием познати физиономии от групи като The Black Swells, Ogi*23, Q-Check, Rock A Shock и Train Station.
Пичовете ще представят и първият си официален сингъл - Overrated Love. Бандата залага изключително на авторската музика, затова и не очаквайте обичайната караоке програма.
Рамо до рамо с тях ще застанат и Leepra Deluxe, чиято история започва така: През 1953 година, група младежи от Тенеси направиха изумително откритие. Нарекоха го просто rock'n'roll. За съжаление, 15 минути по-късно те загинаха при ужасяваща катастрофа. Бяха блъснати на излизане от гаража от съседското момиче, което точно караше шофьорски курсове. С това обаче историята не приключва. Луцифер - най-големият почитател на новата музика, не позволи на младежите просто да умрат. Срещу ангажимент в неговия бар, те бяха превърнати в неживи. Групата свири в бара на Луцифер в продължение на 50 години. През 2003 година, поради огромния успех на rock'n'roll-a, Луцифер решава, че е дошло време за техния първи концерт в света на живите. Сега, 13 години по-късно, други неживи рокенролери, нарекли себе си VAN COCK ги призоваха за подкрепа при премиерата на сърфобилската си гаражна вакханалия. Верни на себе си, Leepra Deluxe ще дрънчат, бумтят и звънят, докато изпопадат пломбите на тийнейджърските ви зъби!
Алелуя, братя и сестри!
RAVE ON!
За качествената музика, преди и след концерта, ще се погрижат и любимите ни селектори Krassimir Moskov Kirev и Shaker Maker със зверска селекция от рокенрол.
Клубът отваря врати точно в 21:00 ч.
Началото на музикалната вакханалия ще бъде в 22:00 ч.
Вход : 7 BGN (само на място)”