Слушай онлайн
Metallica наскоро отбелязоха 10-годишнината от документалния филм за бандата „Some Kind of Monster“. За съжаление, малко след този юбилей, почина един от режисьорите на филма – Брус Синофски. Номинираният за Оскар режисьор почина в събота сутринта в съня си. Причината са усложнения, които произтичат от диабет. Брус Синофски беше на 58 години.
Синофски работи в много от филмите си с Джо Берлинджър, включително по известната трилогия „Paradise Lost“.
Докато Синофски и Берлинджър се срещат с Metallica докато работят по филма през 1996 година /бандата допринася за саундтрака/. През 2004 година те създават и документалния „Some Kind of Monster“.
Metallica коментираха тъжната новина в официално съобщение на сайта си.
„Загубихме ценен член на нашето семейство…Брус и Джо Берлинджър бяха архитектите на филма „Some Kind of Monster“. Умен, забавен и отдаден, Брус беше с нас почти всеки ден в началото на 2000 година и много ни помогна да намерим посоката в бурните води по онова време…Нашите мисли и молитви са със семейството и приятелите му. Брус ще ни липсва. Един мъж с кураж, с дълбока емпатия и мъдрост, който не се боеше да рови надълбоко, за да разкаже историята.
RIP Брус.“
Светла му памет!