Слушай онлайн

Бил Уорд не е бил в достатъчно добра физическа форма, за да вземе участие в записите на албума и турнето на Black Sabbath, разкри Ози Озбърн в интервю за "Ню Йорк Дейли Нюз". Фронтменът на легендите отдаде раздялата с Уорд на здравословните проблеми на барабаниста.
"Не мисля, че беше в състояние да вземе участие, ако трябва да съм честен. Той има изключително наднормено тегло. Барабанистите трябва да са във форма. Вече е получил два инфаркта, не искам да нося отговорност за живота му", коментира Ози и все пак добавя, че "вратата винаги е отворена" за завръщането на Уорд и "без него не е същото".
Преди броени дни Бил Уорд отново повтори позицията си по спора с Black Sabbath, че предложеният му договор за записите на албума "13" и последвалото турне не е отговарял на условията му.
"Беше ми предложен договор, който не можех да подпиша", обясни Уорд пред "Гитар интернешънъл".
"Никога, абсолютно никога не бих взел участие в нещо, което физически не мога да направя. В изявлението си от миналата година казах ясно, че съм обещал пред себе си и семейството си, че никога повече няма да подпиша договор, който е неизпълним. Това беше едно от най-трудните решения, които трябваше да взема. Защото няма никакво съмнение, че исках да свиря. Не съм напускал групата. Всички си мислят, че съм напуснал, но не е така. Просто не подписах договора и нещата се развиха от само себе си", каза барабанистът.
В резултат от миналогодишното решение на Уорд, останалите членове на Black Sabbath записваха с Брад Уилк от Rage Against The Machine и свириха на турнето с барабаниста на Ози - Томи Клъфетъс.