Слушай онлайн
Първият концерт на Metallica в Индия, който трябваше да се състои в Гургаон в петък, беше отменен заради проблеми със сигурността. Групата разпространи изявление, според което промоутърската фирма не е успяла да реши проблем с преграда пред сцената. Това създавало риск за сигурността на публиката.
“Разочаровани сме от новината, защото и ние очаквахме с нетърпение първия си концерт в Индия, точно както и вие, феновете”, се казва в изявлението на групата.
След новината за отменянето на концерта, разярени фенове започнаха да чупят загражденията, сцената и оборудването.
Промоутърите на събитието пък бяха арестувани по обвинение в измама. Според няколко жалби от фенове, фирмата продала повече билети, отколкото бил капацитетът на мястото, и криела за отменянето на шоуто до последния момент. Над 25 000 души са купили билет за първия концерт на Metallica в Индия, на цени между 34 и 57 долара.