Слушай онлайн

Легендарният вокалист Макс Кавалера сподели в ново интервю, че „в първите три месеца след напускането на Sepultura е изпаднал в тотална депресия“.
„Не исках да правя музика повече. Бях толкова разочарован от цялата ситуация. Беше сякаш цял живот си се стремял към определена цел, а в следващия момент вече нямаш групата. Чувствах се изолиран, обезнадежден. Но лека-полека хората ми помогнаха да се върна в играта. Получих окуражителни думи дори от хора като Ози Озбърн. Бяхме на вечеря в къщата му и беше много готино от негова страна да каже – „От теб зависи да си стъпиш на краката“. И Глория /съпругата на Макс и негов мениджър/ имаше огромен принос…до голяма степен ме накара да се стегна и да започна да правя нова музика. След това направих демо на две песни – „Eye For An Eye“ и „No“, което тотално отвя хората в Roadrunner. Оттогава не сме се обръщали назад. Беше – „Това е. Създаваме нещо ново“, сподели Макс Кавалера.
Интервюто му дойде в навечерието на двайсет и втората годишнина от издаването на прочутия албум на Sepultura – „Roots“. Той се появява на двайсети февруари 1996-а година и се превръща в един от култовите албуми на своето време.