преди 1 мин.
No Sleep Till Brooklyn
Beastie Boys
сега
Shine On Me
Dan Auerbach
10
Pop-out player
Woman in love
Liz McClarnoan

Китаристът Джон Гейлс почина на 71-годишна възраст

Той е открит мъртъв в дома си в Масачузетс

Публикувано на 12 Април 2017
Китаристът Джон Гейлс почина на 71-годишна възраст

Джон Гейлс, китарист и основател на J. Geils Band, е починал на 71-годишна възраст. Рок ветеранът е намерен мъртъв в дома си в Гротън, Масачузетс.

Джон Гейлс основава J. Geils Band през 1967 година, като след някои успехи през 70-те идва големият пробив от 80-те години. Тогава бандата пуска страхотните сингли „Love Stinks“, „Freeze-Frame“ и „Centerfold“ – стигнал до първото място в класациите.

През миналата година J. Geils Band беше номинирана за включване в Залата на славата на рокендрола, но не попадна сред избраните групи.

Гейлс е активен музикант и извън своята банда. В средата на 90-те той издава два албума с групата си Bluestime, а в началото на новото хилядолетие се връща към джаз корените си с три самостоятелни албума.

Светла му памет! 

Ключови думи: