следва
Shine On Me
Dan Auerbach
10
Pop-out player
Woman in love
Liz McClarnoan

Godsmack представиха официалното лирик видео към „Generation Day”

Песента е от последния албум „1000hp”

Публикувано на 20 Май 2015
Godsmack представиха официалното лирик видео към „Generation Day”

Godsmack пуснаха официалното лирик видео към песента „Generation Day” (можете да го видите по-долу). Тракът е от последния албум на бандата - „1000hp”.

Фронтменът Съли Ерна заяви в интервю за Grammy.com, че песента е наистина уникална за него – „...не само заради тези шест и половина минути епика, но тя съдържа и наистина готина текстура и цветове в себе си. Средната секция има тази Zeppelin-ска част – отнесена и освободена. Песента има този наистина дебел, як отварящ риф и е част, за която си мисля, че искам да откриваме концерти с нея”.

В същото интервю Ерна направи аналогия между епохата на плочите и дигиталната. Той сподели, че „му липсват дните, когато се слагаше игла върху албума” и допълни, че все още го прави – „Продължавам да слушам музика на плочи и обичам топлината, която това ми дава”. „Generation Day”, обаче, е за момента, в който осъзнаваш, че тази нова ера взима контрола, и един ден, нашият „Generation Day” ще бъде прострелян и мъртъв.

Фронтменът на Godsmack каза още, че съжалява, че неговата дъщеря и по-младото поколение няма да разберат усещането да си купиш нов албум, да извадиш текстовете, да гледаш обложката. „Музиката продължава да е такъв дар, но тогава беше един цялостен ритуал, който човек извършваше. Ще седнеш на дивана, ще пуснеш новия албум, докато лежиш и го слушаш...Сега е толкова бързо, просто пускаш апликацията на своя Айфон...”, каза Ерна.

„1000hp" дебютира на трето място в американската класация за албуми Билборд топ 200.

Godsmack идват след по-малко от месец за концерт в България! Те ще участват на SUMMER CHAOS FESTIVAL, който ще се проведе на 16 юни на стадион „Лазур” в Бургас.

Ключови думи: