Слушай онлайн
Домът на Иън Къртис ще се превърне в музей на Joy Division, след като фен купи имота за 190 000 паунда. 48-годишният предприемач Хейдар Голдман ще се заеме да преустрои къщата в Макълсфийлд, в която беше сниман режисираният от Антон Корбин филм „Control” през 2007 година.
Голдман, който е и музикант, е откупил имота за исканата цена от 115 000 паунда плюс 75 000 за компенсации и други такси. „Въпреки че платих почти двойна на исканата цена, почувствах, че трябва да се намеся...в тази къща е живял един от музикалните герои на моята младост. Joy Division оставиха музикално наследство, което повлия на много от днешните банди. Не става въпрос само за историята и миналото. Наследството на Joy Division заслужава да бъде изведено в 21 век, да се привлече вниманието върху една от най-плодотворните групи в историята на съвременната музика”.
През тази седмица се навършиха 35 години от смъртта на Иън Къртис. Той отне живота си на 23-годишна възраст на 18 май 1980 година, дни преди планираното турне на Joy Division в САЩ.